Najczęstsze pytania

Czym różni się psychoterapia od Coachingu?

Psychoterapia to  proces poszerzania samoświadomości. Odkrywania schematów które w dzieciństwie pomogły nam przeżyć lecz teraz gdy jesteśmy dorośli przeszkadzają nam w dobrym dla nas funkcjonowaniu. Pomaga nam przyjrzeć się co czujemy , dlaczego, co te uczucia wywołuje i jak sobie możemy poradzić w trudnych momentach życia. Nasza przeszłość ma wpływ na naszą teraźniejszość. Psychoterapia pomaga nam przeszłe doświadczenia wykorzystać tak aby nam obecnie służyły.

Coaching opiera się na teraźniejszości i przyszłości. Ściśle jest związany z celem i wypracowywaniem sposobów skutecznego osiągnięcia złożonych planów. W coachingu  klient odkrywa i uczy się jak wykorzystać swoje zasoby , gdyż każdy z nas je posiada tylko czasem jest tego nieświadomy.


Czy można łączyć coaching z psychoterapią?

Tak, można. Są to metody pracy które jak wynika z mojego doświadczenia wzajemnie się uzupełniają, co wpływa dużo korzystniej na proces klienta i szybkość osiąganych zmian. Łącząc obydwie metody dochodzi do połączenia doświadczeń, uczuć, celu , przeszłości, teraźniejszości i przyszłości.

Czy z psychoterapii korzystają jedynie ludzie z problemami psychicznymi?

Nie. Z psychoterapii może skorzystać każdy komu zależy rozwoju osobistym, poprawie komfortu swojego życia, relacji z innymi ludźmi jak również ze światem. Psychoterapia pomaga poszerzać samoświadomość  jak również  radzić sobie z trudnymi emocjami.

Kiedy warto skorzystać z psychoterapii?

Z psychoterapii warto skorzystać gdy chcesz osiągnąć więcej niż dotychczas w życiu zawodowym i osobistym, pragniesz lepiej czuć się w pracy, być bardziej twórczym, znajdujesz się w nowych dla siebie warunkach lub właśnie chcesz się w nich znaleźć, chcesz poznać swoje ograniczenia i je uwolnić, ustalić cel i jak go osiągnąć, spojrzeć z innej perspektywy na trudne zagadnienia lub poszukujesz nowych rozwiązań dobrych dla siebie, potrzebujesz silnej motywacji do działania, oszukać w sobie swoje zasoby aby w pełni nich korzystać, stworzyć swój plan na spełnione życie, zaoszczędzić czas do tego co chcesz osiągnąć.

Kiedy warto skorzystać z coachingu?

Z coachingu warto skorzystać gdy chcesz osiągnąć więcej niż dotychczas  w życiu zawodowym i  osobistym, pragniesz lepiej czuć się w pracy, być bardziej twórczym, znajdujesz się w nowych dla siebie warunkach lub właśnie chcesz się w nich znaleźć, chcesz poznać swoje ograniczenia i je uwolnić, ustalić cel i jak go osiągnąć,  spojrzeć z innej perspektywy na trudne zagadnienia lub poszukujesz nowych rozwiązań dobrych dla siebie, potrzebujesz silnej motywacji do działania, oszukać w sobie swoje zasoby aby w pełni  nich korzystać, stworzyć swój plan na spełnione życie, zaoszczędzić czas do tego co chcesz osiągnąć.