Psychoterapia

Psychoterapia

jest procesem w którym doświadczasz siebie takiego jakim jesteś. Poznajesz swoje zasoby, uczucia, ograniczające przekonania, blokady. Podczas spotkań możesz nauczyć się nowego sposobu życia, bycia w relacji z innymi ludźmi. Jest to czas w którym masz możliwość poznania własnych przekonań, schematów zachowania, postępowania. W świadomy sposób możesz zmienić te które Ci już nie służą. To proces, w którym podczas spotkań indywidualnych, grupowych lub w parach odkrywasz własne pragnienia, cele, potrzeby oraz sposoby ich zaspokajania i komunikowania w całkowitej zgodzie ze sobą. W trakcie psychoterapii indywidualnej czy psychoterapii par w gabinecie w Krakowie masz możliwość poznania siebie. Swoich mocnych i słabych stron oraz sposobów radzenia sobie z trudnymi momentami i emocjami w życiu. Na sesji doświadczasz akceptacji siebie takim jakim jesteś, ze swoimi uczuciami, poglądami i sposobami zachowania przez co dokonujesz zmian w zgodzie ze sobą.

Celem psychoterapii  jest nie tylko pokonywanie źródeł zaburzeń i problemów emocjonalnych, ale także wspieranie, rozwój osobowości i samoświadomości. Podczas psychoterapii docierasz i odkrywasz swoje sposoby zachowań, granice, uczysz się asertywności. Podczas sesji dowiesz się jak zaspokajać własne potrzeby w sposób najlepszy dla siebie, jak wyrażać emocje oraz co je w Tobie wywołuje. Podczas psychoterapii uczysz się jak żyć pełniej , czerpać większą satysfakcję z życia, brać oraz dawać w zgodzie ze sobą.

 

Rola psychoterapeuty – Podczas całego procesu poznawania i akceptacji siebie towarzyszymy Tobie na każdym etapie Twojej pracy. Wspieramy w trudnych momentach jak również pomagamy Ci drodze poszukiwania swoich mocnych stron, rozwiązań problemów, nazywaniu i odczuwaniu emocji, zaspokajaniu potrzeb. Uczymy Cię jak doświadczać Siebie takim, jakim jesteś oraz wyjaśniamy Tobie zmiany, które podczas procesu psychoterapii zachodzą.

 

Efektem psychoterapii  jest pełniejsze życie w zgodzie ze sobą, światem, zbudowanie świadomości w zaspokajaniu własnych potrzeb oraz bycie w satysfakcjonującej relacji z drugą osobą.

Rodzaje psychoterapii

  • indywidualna
  • pary
  • rodzinna
  • grupowa
  • uzależnień

Zapraszam do kontaktu – Centrum Psychoterapii Róża, Kraków