mgr Katarzyna Kosmała

mgr Katarzyna Kosmała

mgr Katarzyna Kosmała

Specjalista psychoterapii indywidualnej dorosłych
Zarezerwuj wizytę

Ukończyłam studia psychologiczne na Uniwersytecie Śląskim (specjalizacja kliniczna dorosłych) i czteroletnią Szkołę Counsellingu Gestalt w Krakowie, w której uzyskałam dyplom Specjalistki Counsellingu Gestalt. Jestem kotrenerką w Kursie Umiejętności Interpersonalnych i podstaw pomagania w Centrum Counsellingu Gestalt, oraz współpracuję przy organizacji Obozów Gestalt dla dzieci i młodzieży. Aktualnie jestem w trakcie Szkoły Psychoterapeutów w Instytucie Gestalt. Swoją pracę poddaję superwizji.

Metoda Gestalt, na której bazuję w pracy z klientami, towarzyszy mi od bardzo dawna. Jest zgodna z wartościami, które są dla mnie najważniejsze: autentycznością, uważnością, zgodą na siebie taką, jaką jestem, zaciekawieniem sobą i innymi, otwartością na wszystko co się pojawia. Pomogła mi też w położeniu nacisku na bycie obecną w teraźniejszości zamiast zajmowania się przeszłością czy przyszłością, oraz uwrażliwiła na „bycie całością” – nie tylko myślami i emocjami, ale też ciałem.

Od zawsze ciekawią mnie ludzie, to „jak to się stało, że są tacy jacy są”, lubię spotykać się z nimi w żywym pytaniu „kim jesteś?”. Staram się tworzyć przestrzeń, w której klienci mogą bezpiecznie i przy moim uważnym wsparciu, doświadczać i poznawać samych siebie. Poprzez pracę z tym, co powoduje zastoje w naturalnym przepływie i wyrażaniu siebie, towarzyszę w odkrywaniu, co oznacza dla nich „bycie żywą/żywym”. Na bazie moich doświadczeń wiem jak ważna i cenna jest możliwość bycia we wspierającej, opartej na zaufaniu relacji podczas doświadczania trudności, czy spotykania się z obszarami, które powodują cierpienie. Wierzę, że zaopiekowanie się nimi poprzez danie im uwagi oraz pełne przeżycie towarzyszących im emocji sprawia, że stają się mniej „straszne”, i poszerza się przestrzeń na świadome wzięcie odpowiedzialności za swoje wybory i swoje życie. Tym dzielę się z klientami w mojej pracy.

Od kilkunastu lat praktykuję medytację zen, przez wiele lat prowadziłam też wegetariańską restaurację. Uwielbiam kino i kuchnię japońską. Mieszkam w Krakowie, z partnerką, psem i kotem.

Cennik

Pierwsza konsultacja ( kilka pierwszych spotkań) psychoterapii dorosłych w gabinecie i online - 180 zł

Psychoterapia indywidualna dorosłych w gabinecie i online - 150 zł